This is BartoszRutowicz's Typepad Profile.
Join Typepad and start following BartoszRutowicz's activity
Join Now!
Already a member? Sign In
BartoszRutowicz
Recent Activity
NOOKA watches on the www.elsewares.com are amazing!
Toggle Commented Jun 1, 2009 on {today's pick} at little bono everywhere
Witam serdecznie na moim blogu. Jesteś pierwszą osobą, która skomentowała post i doceniam to. Miło też usłyszeć pozytywną opinię o stronie. Jeżeli chodzi o „poluzowywanie” się kolana, o czym piszesz, to całkowicie się z tym zgadzam. Taka sytuacja pojawia się w momencie gdy zmniejsza się stan zapalny, a także inne czynniki, które są jego wynikiem. Konsekwencją jest coraz mniejszy wzorzec torebkowy, zwiększony zakres ruchu oraz często zwiększona niestabilność w stawie. Często jest ona dopiero odczuwalna w stanie przewlekłym.
Tak, coraz częściej. Ostatnio dwaj piłkarze mieli przeprowadzony ten rodzaj zabiegu: Marcin Baszczyński i Tomasz Jarzębowski. Zabiegi te wykonuje się (z tego cowiem) w Poznaniu, Żorach, Warszawie, Białymstoku i (tu jestem pewien) w Rzeszowie (Rudna Mała): www.klinika-rzeszow.pl/
Czy metodę PEP można potraktować jako placebo? Ciekawie zadane pytanie aczkolwiek raczej skłaniałbym się do negatywnej odpowiedzi na nie. Zbadano 1400 osób, a więc nie mało. Pozostałe osoby też były poddawane treningowi, a nie mamy podstaw twierdzić, że on był niskiej jakości. U osób poddanych treningowi PEP jednak spadła ilość uszkodzeń ACL. Można więc stwierdzić, że (przynajmniej ja to tak odbieram) świadome planowanie treningu jest skuteczną formą zmniejszającą ryzyko uszkodzeń. Natomiast wcale nie uważam, że metoda PEP jest antidotum na wszystkie urazy stawu kolanowego gdyż u niektórych osób poddawanych temu eksperymentowi ten rodzaj kontuzji również wystąpił.