This is Garancha's Typepad Profile.
Join Typepad and start following Garancha's activity
Join Now!
Already a member? Sign In
Garancha
Recent Activity
Retorika: - Labi, skaidrs, ka ir slikti. Kam tagad viegli, kam sūdzēsies? - Samazināt, nesamazināt, aizstāvēt, pretoties ... - Kādi tad ir konkrēti priekšlikumi darbiem un lietām, kas radītu pievienoto vērtību? - Taupīga dzīvošana nerada jaunus ienākumus! - Jā, pensionāri arī ir cilvēki, bet vai tad viņus pabaros humanitāro priekšmetu radītā armija? - Kad sāks plānot budžetu pēc iespējām un mērķiem nevis pēc vēdera tiesas?
1 reply
=>Gatis Kokins Tas tikai vēl vairāk parāda to, ka "ekonometrija" un "matemātiskie modeļi" ir tikai "sausa runa" - skaitļi, skaitļi un vēlreiz sausi skaitļi. Ja teorija (vai modelis) nespēj izteikt prognozi, kas apstiprinās praksē, tad teorija ir nepareiza. Kaut vai par piemēru ņemsim vērtspapīru vai valūtu tirgu. Vai ir kāda teorija/modelis, kas spēj izteikt prognozes, kas izsaka prognozi, kas ir ar lielāku varbūtību kā 50/50 (kas faktiski līdzinās monētas mešanai)? Ja būtu, tad visticamāk šādi tirgi vairs nepastāvētu (līdzīgi kā ar azartspēlēm un loterijām). Vai pēc grafika, kas attēlo monētas mešanas rezultātus, var spriest par mesto monētu? Noteikti, secinājumi rastos, bet daudz efektīvāk, taču, būtu analizēt pašu monētu. Un tas jau būtu šo minēto (David Laibson, Dan Ariely, Larry Summers... un noteikti daudzu citu) zēnu lauciņš. Paturpinot domu par to pašu monētas mešanu - vai tad var izdarīt secinājumus no novērojumiem, kas radušies metot centu, peniņu, feniņu, kapeiku un citas monētas dažādos laikos un dažādās vietās, un tos attiecināt uz santīma mešanu šodien?
Toggle Commented Mar 2, 2010 on Lafērs un divas AiŠas at Viedoklis: GK
1 reply
Ekonomika kā sociālā zinātne. Bet kāpēc tad šajā disciplīnā ir tik liels uzsvars un koncentrēšanās uz naudu, nevis patieso izpētes objektu - tās īpašnieku paradumiem, vētībām, vājībām, vajadzībām u.t.t.? Varētu pieņemt, ka nauda ir šo "sociālo" parādību mērs (piemēram, darba mērvienība), bet tā ir tikai viena no aspektiem (faktiski pat atvasināts). Rezultātā man rodas iespaids, ka ekonomikas zinātne vairāk nodarbojas ar savas patiesības evaņģelizēšanu, kas vairāk līdzinās filozofijai, es pat teiktu reliģiska disciplīnai (dēļ atšķirīgām "ticībām"). Tas savukārt liek domāt, ka kvalitatīvas diskusijas par ekonomiku = kvalitatīvas diskusijas par dieva esamību/neesamību (vai to pašu laika prognozi).
Toggle Commented Mar 2, 2010 on Lafērs un divas AiŠas at Viedoklis: GK
1 reply
skaitļi, skaitļi, sausi skaitļi. aiz skaitļiem ir cilvēku masas ar savu psiholoģiju. vai ekonomikā ir kāda teorija, kas ir noturējusies tik ilgi kā Ņūtona likumi vai Relativitātes teorija (lai arī stutēti un balstīti)?! vai mēs esam pa labi, vai pa kreisi Lafēra līknē? kamēr ekonomikā nebūs atrisināta, piemēram, šāda nenoteiktības problēma, tikmēr tā ir zinātne, kas ir tik ekzakta, cik reliģija vai meteoroloģija.
Toggle Commented Mar 2, 2010 on Lafērs un divas AiŠas at Viedoklis: GK
1 reply
Garancha is now following The Typepad Team
Mar 1, 2010