This is Oya Şanlı's Typepad Profile.
Join Typepad and start following Oya Şanlı's activity
Join Now!
Already a member? Sign In
Oya Şanlı
Istanbul/Turkey
www.oyasanli.com
Recent Activity
Doğrudur.. Listede "çıtır" kelimesi de yasaklar arasındaydı :)) Eğer liste kabul görürse Beşiktaş'ta gördüğüm "Çıtır Cafe" ne yapacak acaba?:)) Çok traji-komik bir durum.. Cafe'nin çalışması için onay veren de devletin bir kurumu değil mi? Öyle ya onay alınmadan isim belirlemek mümkün mü? Eğer onayı aldıysa neden "çıtır cafe" diye bir web sayfası yapmasın? yasaklı olsun? Bu listeleri hazırlayan kurulda kaç tane bilişimci nasıl görev alıyor çok merak ediyorum. Ve o bilişimcilerin sesi ve de sedası ne zaman çıkacak merakla bekliyorum. Sıra kendilerine geldiğinde herhalde.. ama o zaman da geç kalmış olmayacaklar mı? "Ergenekon" isimli herhangi bir şirket ya da kişi olabilir. Her şeyi dava ile ilişkilendirip sansürleme yoluna gitmek ne kadar yanlış. Bir de davaya "Ergenekon" ismini koyan kim ona bakmak lazım, neden "Ergenekon" ismini koymuşlar? onu da göz önüne almak lazım.. Çoook traji-komik..
Toggle Commented Jun 24, 2011 on Durup düşünmek.. at Oya Şanlı's blog
hemen buradan cevap vereyim, bence önemli:.. Bulut Bilişim ... "Bulut Bilgi İşlem" bir firma ismi olabilir anca :))
Teşekkür ederim, bu yönde gelen soruları birlikte cevaplarız..
Ben teşekkür ederim, programda cevaplayacağım.. İzlemeye devam edin..
Bu soru yoruma giriyor biraz.. Bir önceki sorunuz daha iyi..
Tübitak'ın Bulut Bilişim ile ilgili çalışmaları desteklediği konusunda bir bilgim yok.
İbrahim bey, sorunuzu aldım. Elde yayınlanmamış bir haftalık çekim var. İlk soru Tahsin beyden geldi. Sıraya koydum cevabınızı, her programda bir soru cevaplıyorum.. İzlemeye devam ediniz.. http://www.teknolojitv.com/programlar/roll-out-cloud.aspx?SectionID=81aVfOfe%2fuQ8DE7X7VK%2b1g%3d%3d&ContentID=4oEu6KjEmU33gGZTiL4GkQ%3d%3d
Teşekkür ederim, sorularınızı bekliyorum..
Merhaba Ayşe hanım, Yarın bir başkasının çıkıp ta aynı şeyleri söylemiyeceğinin bir garantisi yok maalesef internet ortamında. Yazımda da söylediğim gibi, arkadaşımdan bana ulaşan e-posta da yazanları beğendim ve blog'umda kullandım. Yorumlar okuyuculara aittir, ben daha fazla yazmak istemiyorum bu konuda. İyi akşamlar.
Merhaba Ayşe hanım, Bana arkadaşımdan bir e-posta ile geldi. Ben de beğendim ve kendime göre ekleme yapıp yayınladım. Arkadaşımdan gelen mesajda yazarın ismi yoktu. Ben de kendi blog' larımda bir çok konuda yazıyorum. Bazıları başkaları tarafından da kullanılıyor. Ama böyle bir yaklaşımı sergilemeyi düşünmemiştim. Yazmış olduğunuz mesajla bilgilendirmeyi siz yaptınız zaten. Okuyucular kendileri karar versinler. Bu şekilde paylaşılmasını istemediğiniz yazılarınızı internette yayınlamamanızı öneririm. Teşekkürler..
Levent bey, ben sadece edindiğim bilgileri aktarmaya çalıştım. Harala gürele çalışmaktan konferanslara katılıp sektör hakkında daha geniş bilgi edinme imkanını bulamamıştım. Özellikle daha önce hiç ilgilenmediğim Kamu sektörüyle ilgili bilgi almak beni memnun etti. Ben teşekkür ediyorum. Konferansta bir çok sunumda Amerika'dan Avrupa'dan istatistiksel analiz sonuçları verildi. Sizlerden ricam bu tür istatistiklerin ülkemiz için yapılmasını sağlamanız. İhtiyaç olursa desteğe hazırım. Özellikle Türk Telekom'dan katılan sayın yöneticilere ülkemizle ilgili verdikleri istatistikler için çok teşekkür ediyorum. Geleceğimize ışık tutuyorlar..
Amacımız "Demokratik ortamda bilgilerimizi tazeleyip, yeni bilgiler edineceğiz.." :)) Eğitmenin düzenlediği kamp böyle oluyor, tshirt ile :)
Evet, öğrenme ve aktarım rahat ortamda oluyor.. Tshirt' ünüzü giyin gelin. İmkan yoksa ceket ve kravatınızı arabanızda bırakın :))
Well Sandy, I tried to take the video. However, it was so hard take the video while cooking. I did not like the result. So I have decided to take the pictures, waiting for the next cook:))
I will try to take a video, while I am cooking, soon..May be next week..
Oya Şanlı is now following The Typepad Team
Jan 17, 2010