This is Roman Řípa's Typepad Profile.
Join Typepad and start following Roman Řípa's activity
Join Now!
Already a member? Sign In
Roman Řípa
Praha, Česká Republika
<br/><p>Zabývám se inovacemi a firemními strategiemi zejména po stránce marketingu, prodeje a IT. Zajímají mě libovolná odvětví, kromě ďábelských. Více <a href="http://www.bluestrategy.cz/roman-ripa.php">zde</a>.</p><br/> <p>V blogu najdete:<ul> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/n%C3%A1pady/">Nápady</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/t%C3%A9mata/">Témata</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/tipy/">Tipy</a><br/></li></ul>pro<ul><li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/marketing/">Marketing</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/sales/">Prodej</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/IT/">IT</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/finance/">Finance</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/real-estate/">Nemovitosti</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/society/">Společnost</a></li> <li><a href="https://romanripa.typepad.com/blog/Oddych/">Oddych</a></li> </ul>a <a href="https://romanripa.typepad.com/blog/2018/12/the-best-of-this-blog.html">výběr NEJ příspěvků</a></p><br/> <p>Sledovat novinky ode mě můžete na <a href="https://twitter.com/romanripa">Twitter</a>, <a href="https://www.linkedin.com/in/romanripa">LinkedIn</a>, <a href="https://www.goodreads.com/user/show/25815036-roman">GoodReads</a> či <a href="https://getpocket.com/@romanripa">Pocket</a>.</p><br/> <p><strong>Máte pocit, že vám mohu být nějak prospěšný?</strong><br/><br/><a class="asset-img-link" href="http://www.bluestrategy.cz/kontakt.php"><img alt="Button_ozvete-se-mi" border="0" src="https://romanripa.typepad.com/.a/6a0148c792648c970c022ad3a7355c200d-800wi" width="111" height="27" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" title="Button_ozvete-se-mi" /></a>. </p> <!-- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 1040640547 --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=AW-1040640547"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-1040640547'); </script>
Interests: podnikání, management, marketing, prodej, informace, procesy, znalosti.
Recent Activity
"Kohoutek, který vás dovede překvapit" Trochu mi to připomíná Kata v inspektorovi Clouseau https://www.youtube.com/watch?v=uk_2-ib3ENc
Z odezev: Odcházíš od umyvadla příliš brzo a ozve se za tebou Zemanovým hlasem: "Umy si to pořádně ty ...!" Navíc pan prezident bude generovat každý týden jednu hlášku, mohlo by to být na internetu a za poplatek by se to každý týden upgradovalo na nejnovější hlášku naší slovutné hlavy státu.
Z odezev: Dobrej nápad, až to někde bude přijedu se podívat. Testovací provoz bych udělal na veřejných záchodcích a dal bych tam kameru. Myslím že za videa co budou lidi dělat až na ně promluví kohoutek by mohl být balík, minimálně na YouTube bude vysoce hodnoceno.
Hurá. Naucmese plní můj sen - http://www.naucmese.cz/kurz/nekazte-si-image-hrubkami :-) Teď to mít ještě ve všech krajských městech a s otevřenými termíny... Vždyť češtináři/ky jsou všude a pár tisícovek navíc si určitě zaslouží.
Ze zaslaných komentářů: Tohle se dá do velké míry řešit přes ifttt.com . Za mě: https://ifttt.com/recipes je opravdu zajímavá hračka. Ano, jde o trochu inteligentnější obdobu "receptu" SMS > Tweet https://ifttt.com/recipes/67971 resp. SMS > Facebook https://ifttt.com/recipes/1395. Jen se SMS odeslaná ze zařízení musí cestou přeložit do "lidštiny". SMS odeslaná z čísla X obsahující text "device Y error Z" se musí přeložit na text "Vaše garážová vrata Hormann WA 400 / WA 400 M / ITO 400 jsou v chybě č. 5, vice o chybě zde " a poslat jako příspěvek na stránku příslušného sdružení vlastníků jednotek a že jich už třeba na Facebooku je https://www.google.cz/search?q=site%3Afacebook.com%20svj ... P.S. Z podobného soudku http://www.onesaas.com/integrations/view-all .
Mimochodem, kdyby do toho chtěl nějaká banka jít, tady bude mít kompletní seznam leadů - http://seznam.sblog.cz/2013/02/26/485 .
K další námitce "Banky nejsou stavěné na seed investice"... - Banky rozhodně nemají být aktivními investory seed projektů. Na to, naštěstí, nemají česká banky kompetence a zřejmě ani ambice. - Dovedu si ale představit, když například nejmenovaná banka otevře kavárnu na Můstku, pozve tam klienty svého privátního bankovnictví na představení projektů uvažujících o seed investici. Z pohledu banky je to přidaná hodnota pro její významné klienty a zároveň šance, že úspěšné seed projekty skončí u ní a některé úspěšně vyrostou. Pro členy týmů seed projektů je to možnost, jak dostat feedback od kvalifikovaných investorů. - Alternativně to udělají banky společně v rámci Bankovního klubu, podělí se o náklady a zvednou image sektoru jako takového, aneb "Aktivně napravujeme, co se kolegům z G&S a spol. poněkud vymklo z rukou".
Zaznělo v reakcích ... "Ale toto by měla dělat komerční sféra..." Ano, fundamentalisticky vzato, stát se nemá míchat do podnikání. Nicméně jak čtu situaci: 1. Seed fond se může rozjet TEĎ, realisticky do konce roku. 2. Bankám bude trvat DLOUHO, než pochopí, že v rámci svého dlouhodobého business developmentu mají investovat do lidí, aby byli schopni otáčet peníze/podnikat. A tím nemyslím jednu kampaň v TV na akvizici SMB klientů v tomhle kvartále či páchání CSR (http://cs.wikipedia.org/wiki/Spole%C4%8Densk%C3%A1_odpov%C4%9Bdnost_firem) aktivit. To není rozhodnutí na úrovni ČR. Leda, že by ho udělal někdo ze silných lokálních bankéřů, namátkou pan Kysilka či pan Lamser. 3. Ondřej Bartoš a spol. dělají, co mohou, ale jsou příliš malí na změnu mind setu významné části populace. Takže. Lean & Agile. Něco udělejme. Koukejme, co to udělá. Poučme se z toho. Nejkratší cestou. Není čas na hrdinství.
Číslo k business plánu zatím jediné: 25.000 osobních aut denně na 100km D1 * 250 prac. dní = cca 6M cest/rok http://scitani2010.rsd.cz .
Článek http://tech.fortune.cnn.com/2012/10/03/the-mega-trend-that-swallowed-silicon-valley/?source=linkedin mě navedl na další funkci a to "Car Sharing". Jedu do Brna a nasdílím někomu své auto v Praze. Někdo z Brna udělá totéž.
A takto nějak by to mělo probíhat http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-56109570-oprava-d1-podrobne-takhle-se-bude-dalnice-postupne-uzavirat-cekejte-dlouhe-kolony .
Zdá se, že je čas do března - http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-57695410-oprava-d1-letos-nezacne-stavbari-se-na-klicovou-tepnu-vydaji-az-v-breznu-2013 .
Ano, Trello v podstatě dělá to samé, jen je universálně použitelné, nejen pro správu obchodních příležitostí, ale jakýchkoliv činností. Což více vyhovuje v situacích, kdy firma je menší a nejsou tam lidé, kteří se zabývají výhradně obchodem, ale i jinými věcmi. Já jen doufám, že do Pipedrive přibude další speciální CRM funkcionalita, třeba synchronizace kontaktů s Google Apps či řízení přímých kampaní.
A moje odpověď.... Dobrý den Děkuji Vám za odpověď. Uveřejnil jsem ji pod blogem, pokusím se ji přeposlat i do všech diskuzí, kde jsme to probírali. K Vaší odpovědi: * Poněkud mě překvapujete tvrzením ,že: "diskontování ve spojitosti v bankovním finančním produktem je neobvyklé". * Pokud jste měla na mysli "v komunikaci bankovních finančních produktů retailové klientele", tak s Vámi zcela souhlasím. * A je přesně to, co nepovažuji v souladu s cílem zvyšovat finanční gramotnost v ČR, jejíž, jak doufám se mnou budete souhlasit, by diskontování mělo být nedílnou součástí. Obávám se přitom, že s rostoucí inflací bude tento nesoulad ještě výraznější. Roman Řípa
Odpověď ČSOB..... Vážený pane Řípo, ... K uveřejněnému inzerátu ČSOB Hypotéka s bonusem Vám zasíláme následující vysvětlení. První polovina bonusu je odpuštěna po 12 letech a druhá při splatnosti úvěru, nicméně úmor jistiny je od počátku počítaný z jistiny ponížené o bonus. Částka 100.000 Kč (resp. polovina 50.000 Kč) slouží pouze pro ilustraci, protože jde o 5 % z výše úvěru, může jít tedy o částku vyšší i nižší. Otázka diskontování (tedy výpočet NPV) je nepochybně zajímavá, přesto si dovolujeme uvést, že využití tohoto principu ve spojitosti s bankovním finančním produktem je neobvyklé. Inzerát na finanční produkt, kde by se pracovalo s NPV, nám není znám. Domníváme se, že v takovém inzerátu by musel být uveden i výpočet snižování reálné hodnoty splátek, stejně jako snižující se současná hodnota celé výše jistiny, což by srozumitelnost nabídky snížilo. U ČSOB Hypotéky s bonusem se klient sám bez jakýchkoliv sankcí může svobodně rozhodnout, zda při refixaci úrokové sazby zůstane u ČSOB a využije tak možnosti získat bonus, či nikoliv. Úroková sazba ČSOB Hypotéky s bonusem není vyšší než standardní bez bonusu, klient neplatí žádné poplatky navíc. Dostane-li polovinu bonusu a poté při refixaci úrokové sazby přejde ke konkurenci, tato částka bonusu už klientovi zůstává. Děkujeme Vám za zaslání Vašeho názoru, který je pro nás důležitou zpětnou vazbou. V tomto konkrétním případě je z výše uvedeného zřejmé, že produkt je prezentovaný korektně a nespatřujeme jakýkoliv rozpor s principy společenské odpovědnosti ČSOB. S pozdravem ....
Roman Řípa is now following Seth Godin
Mar 27, 2012
Utekla nám jedna zajímavá skupina - Ceska inovace http://www.linkedin.com/groups/Ceska-Inovace-4099679 . Texty bez diakritiky nás hledat nenapadlo, omlouváme se. Prosíme vlastníky dalších případně opomenutých skupin, pište klidně sem do komentářů a také zkontrolujte, že zda ve vlastnostech své skupiny máte jako "Location" nastaveno "Czech Republic". Tím si pojistíte, že příště na Vás nezapomeneme :-).
Zdravím Díky za námět. Jak jsem psal, kritérium výběru bylo "v adresáři skupin se zobrazí při volbě "Czech" (nevím zda je to Location nebo Language v nastavení skupiny Manage/Group Setting nebo cokoliv z toho) nebo má "Czech" v názvu či popisu a přitom není mezinárodní". Pražáci a expati mě upozornili, že ještě máme hledat v názvech Prague, teď i Moravia. Spolehlivé bude nastavit vlastnosti skupiny. Koneckonců české skupiny může hledat kdokoliv a nastavení Location nebo Language bude dobrým vodítkem. R.
Tohle všechno? Jako třeba, že by jeden ze standardních výstupů systému byla jeho vlastní ROI kalkulace automaticky každoměsíčně aktualizovaná podle reálných výsledků a odesílaná do controllingu s kopií na finančního ředitele? :-) Každopádně CRM pro obchodníka jsem ještě neviděl. Alespoň ne ve standardním nastavení. Ale moc rád si nějaké nechám ukázat.
Skvělé, účtování po internetu v ČR už je tady viz http://uctujte.podnikatel.cz/ resp. http://www.flexibee.eu/online/ a to včetně certifikovaných účetních viz http://uctujte.podnikatel.cz/online/ucetni/ .
ad "Nestojí to moc" Ono vůbec nemusí jít o SNÍŽENÍ výdajů na informační služby. Naopak, dopadem může být ZVÝŠENÍ těchto výdajů. Z jednoduchého důvodu, návratnost investice (ROI) bude velmi zajímavá. Vemme si příklad implementátora CRM systémů. Ve světě informačních služeb 2.0 nemusí řešit, na jaký hardware a operační systém CRM nainstalovat a udržovat ho na něm v provozu. To samo o sobě zákazníkovi nepřináší žádnou hodnotu, spíš představuje "nutné zlo". Místo toho se může soustředit na to, aby spolu se CRM systémem dodal i potřebná data z trhu, viz například koncept http://www.vyhledavacprilezitosti.cz resp. konkrétněji http://www.vyhledavacprilezitosti.cz/crm-system případně ze zahraničí http://www.jigsaw.com/ . Tam naopak může být přidaná hodnota velmi výrazná.
@ Errikson OK, to dává smysl. Budeme vykusovat nějaké menší, jasně ohraničené úkoly, které by šly jednoduše zadat, zkontrolovat a přitom měly nějaký "pedagogický" efekt :-). Napište mi na roman.ripa(a)bluestrategy.cz , ať se sladíme. Díky a hezký den.
@ Errikson To není problém. Zábavy je dost :-). Namátkou: 1. Ekonomové - Dodají lidský komentář k obecním rozpočtům, např. Jak se pozná dobře a špatně vedená obec? O jakých financích obec skutečně rozhoduje resp. týkají se jí? Jaké jsou užitečné poměrové ukazatele, které lze použít pro identifikaci dobrých a špatných vlastností obcí? Jaké jsou užitečné benchmarky, tj. takové, kde se porovnávají skutečně srovnatelné věci? Jaké jsou nejčastější záludnosti a případy kreativního účetnictví? - Nastaví základní kritéria a pravidla pro kontrolu a ohodnocení úplnosti a konzistence rozpočtů jak v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, tak v souladu se selským rozumem, resp. běžným businessovým pohledem výsledovka/cash-flow/rozvaha. - Budou připravovat kvalifikované žádosti o informace dle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím a reagovat na námitky a útoky. Příklad: Ve zveřejňovaném rozpočtu Hl.m. Praha za rok 2009 http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/aris/iarisorg/readDotaz.pl?ico=40146466&icoNam=00064581&obdobi=20091200&kapitola=&vykaz=40&formular=178&prijmy=1&vydaje=1&pevne=1&dotace=1&dri=2&r00=1&r10=1&rfp=1&r96=1&r97=1&r98=1 nejsou žádné příjmy Třídy 3, která by měla zahrnovat i prodeje majetku obce, definice MF ČR viz. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/vyhlasky_32273.html . Jsou prodeje majetku vidět někde jinde v rozpočtu? Jsou umně schované někde jinde? Na koho tlačit, aby byla informace k dispozici? 2. Marketéři - Využijí klasických i nových médiích pro budování a udržování vztahu se všemi stakoholdery - občané, osvícení zastupitelé a státní úředníci, aktivisté, novináři, ekonomové, související občanské iniciativy, zodpovědná státní správa (MF ČR, MV ČR), vysoké školy ekonomického, marketingového a IT směru atd. 3. ITci - Celé to naprogramují a zajistí dostatečně bezpečné a dostupné provozní prostředí. Není to žádný let na měsíc, ale musí to být řemeslně dobře odvedená práce. Stručný nástin zadání https://docs.google.com/document/pub?id=1c2gMou6b-QJC4ESWiMeyXbzir0_xbp8K-WGiPHoxu4U . 4. Pilné včelky - S pomocí CRM systému, sociálních sítí a dalších kanálů udrží smlysluplnou komunikaci v cílovém stavu se 6500 obcemi ČR. Vítáni jsou všichni na http://www.rozpocetverejne.cz/kontakty.
@Pašingr Souhlasím, s požadavkem na "standardní sortiment" je třeba pracovat. Otázka je, co to přesně znamená. Klasický retailer, proti kterému se punkové pekařky vymezují, tím rozumí všude stejný sortiment výrobků. Naopak ortodoxní bedýnkáři, viz např http://www.nalok.cz/bedynky, tím myslí zeleninu a ovoce, které právě roste, ale vždy s chutí a bez chemie.