This is Martin Slechta's Typepad Profile.
Join Typepad and start following Martin Slechta's activity
Join Now!
Already a member? Sign In
Martin Slechta
Recent Activity
Možná, že to přece jen aspoň trochu funguje... Ne samo, ale jako součást většího celku opatřeních. http://www.ct24.cz/domaci/spolecnost/40378-pocet-mrtvych-na-ceskych-silnicich-letos-mozna-nepresahne-tisicovku/
Toggle Commented Dec 30, 2008 on Nemyslíš, zaplatíš II at PerfectCrowdCZ
Snažil jsem se prokousat tou teorií, která (až na čárky ve větách ;-)) zní docela odborně. Jen nevím, píšete, že se na člověka nemá dívat jako na stroj, ale celá ta teorie člověka rozebírá jako "tělo" (cituji). U impulzivních nákupů (jak tam popisujete) to celkem dává smysl. Ale pokud jsem to pochopil správně, s touto teorií jste přišel pro budování dlouhodobé loajality(?).
Toggle Commented Dec 12, 2008 on Pád do pasti inovací at PerfectCrowdCZ
Nevím, říkám si od začátku téhle kampaně, že to svědomí to přece jenom nahlodává... Na druhou stranu je to pořád jenom jednostranná komunikace plus cynismus lidí k reklamě a ještě větší cynismus lidí k reklamě placené politikou. Po přečtení tohoto postu jsem si vzpomněl, jak Mark Earls ve své knize popisuje boj New Yorských policistů s kriminalitou, což mi v lecčem přijde podobné se snahou změnit chování řidičů na silnicích. Mluví tam o "fenoménu rozbitého okna", což ve stručnosti znamená, že kde jsou lehčí trestné činy a přestupky, tam se vytváří podhoubí pro těžší zločiny, protože mezi zločinci probíhá interakce a "trestné chování" se šíří mezi nimi jako epidemie. A na základě tohoto zjištění se v NYPD zaměřili na lehčí přestupky a tím se jim (snad) podařilo snížit i ty těžké zločiny. Co kdyby se takhle někdo podíval na problém na našich silnicích...?
Toggle Commented Dec 12, 2008 on Nemyslíš, zaplatíš II at PerfectCrowdCZ
I just don't know if that's my poor english or being tired, they made a real-life game out of it? OMG, how can now anyone ever be talking about that brand is what image we give it... I really don't believe that people went there and played this Harry Potter game...:) btw. isn't it a contradiction what Seth Godin says about leading the tribe?(I haven't seen his book yet but I think that's the main idea) I guess this is something else...
1 reply
Třeba se opravdu něco děje, Venca Klaus už má svůj profil několik měsíců a docela tam dává :) http://www.facebook.com/pages/Vaclav-Klaus/17842871142 No ale nějaké větší změny nejspíš jen tak dít nezačnou, o víkendu jsem u nás v Teplicích viděl obří billboard přes celý velký barák na stranu důstojného stáří (nebo něčeho podobného) a mezi čtyřma pány vyfocenými vedle sebe stál i Martin Fenin v dresu...
Toggle Commented Oct 14, 2008 on Bendl for future president? at PerfectCrowdCZ
Zajímavé video :) Diesel má na svých stránkách hromadu takových videí. Myslím, že mu pomáhají budovat ten kult. U té Nokie ale tak silnou návaznost na její značku nevidím...co myslíte? Teda důchodci hrající ping-pong jsou rozhodně connected people :)
Toggle Commented Oct 9, 2008 on What the FXXX!? at PerfectCrowdCZ
Me se od zacatku libi Long Tale Cafe :)
150 milionu za reklamu na kapry :-D O USP mi jeden kamarad poslal skvely clanek, doufam, ze tu uz nebyl, abych se neopakoval. Diky Honzo: http://www.brandingstrategyinsider.com/2008/09/brands-always-w.html#more Hodne dobry post btw!
Me by to i prislo nelogicke, udelat takovy spot ze zamerem, aby ho lide pretvareli na youtube (a presne jak rikate, prizvali je do hry tim, ze je pribeh neukonceny) a potom ho testovat na ten branding apod. Takovete kratke filmecky jsou daleko lepsi, nez spousta dvouhodinovych filmu :)
Take nevim, proc by tu takovy post nemohl byt, obcas se tu podobny objevi a na odlehceni je to super. A tezko slo o chybu, kdyz to maji naprogramovane v kase. Opravdu me to pobavilo, jen si rikam, co je k tomu vedlo :)
Toggle Commented Sep 15, 2008 on Nechci slevu zadarmo at PerfectCrowdCZ
To mi pripomnelo, kdyz jsem nedavno nastupoval do tramvaje a zvoni mi telefon. "Dobry den, spolecnost O2", samozrejme mi slecna nabizela pausal. Jen jsem zavesil telefon, dal ho do kapsy a zvoni. "Ahoj prosim te, ty volas a nemas pausal vid?" (muzsky hlas, na dotaz jsem se dozvedel, ze je taky z O2). Vim, ze to uplne nesouvisi, protoze nejde o vyzkumnou agenturu, o vypovidajici schopnost vyzkumu ani o stavu na nasi vyzkumne scene. Na druhou stranu jista podobnost tu je, krome toho, ze jsem call-brigadnikum O2 uz asi tricet krat rekl, ze o pausal nemam zajem, chybu v jejich systemu nema cenu komentovat, ale je vtipne, jak se snazi oslovit mladsi skupiny neformalnim zpusobem, hovorovou reci a tak (od cerstve byvaleho zamestnance jsem se doslechl, ze to nebyl jen nevrly brigadnik, ale strategie oslovovani). U "marketeru" z O2 si presne umim predstavit, jak na zaklade nejakeho vyzkumu mlade lidi oslovuji timto zpusobem. Kdyz pritelkyni volali z Vodafonu (jedenkrat za 14 mesicu) a zeptali se, jestli potrebuje zasilat vypis i postou, a ze jestli ne, tak ji snizi sazbu za hovorne diky tomu, ze usetri na administrative, tak jsem myslel, ze se mi to zda... Ale O2 samozrejme buduje ambasadory znacky :-) (samozrejme jen podle brand manazeru...)